Gattuso: Nie możemy sobie pozwolić na coś takiego

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky po meczu z Cagliari. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu:

Pierwsze 20 minut w naszym wykonaniu były żenujące. Nie możemy rozpoczynać spotkania z takim podejściem jak to miało miejsce w ciągu pierwszych 20 minut. Równie dobrze moglibyśmy przegrać to spotkanie 2:0. Cagliari zasłużyło swoją grą na taki właśnie rezultat.

Musimy rozwiązać ten problem. W naszej grze dało się zauważyć pewne pozytywy, ale to nie wystarczyło, aby odnieść zwycięstwo w tym meczu. Lubimy grać swoją piłkę, ale kiedy pojawia się zbyt duża presja wobec zawodników, wielu z nich zaczyna gubić się i tracą na pewności siebie. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.  Musimy wyciągnąć wnioski z naszych błędów. Teraz musimy się skupić na najbliższym spotkaniu w Lidze Europy.

O zespole:

Dysponujemy młodym i silnym zespołem. Niektórzy zawodnicy nie zdają sobie jednak z tego sprawy... Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Możemy popełniać błędy o ile nie będą nas kosztować utraty bramki i i będziemy umieli jest zdobywać.

O Higuainie:

Jego obecność w zespole daje nam naprawdę wiele. Potrafi on zrobić różnicę na boisku. Cieszymy się z jego bramki, ponieważ swoją postawą ciężko na nią zapracował.

O walce o czołowe lokaty w tabeli:

Przed nami jest jeszcze długa droga. Nasz zespół posiada potencjał aby się poprawić i  być jeszcze silniejszy.  Jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy wygrywać tego typu spotkania. Śmieszy mnie, kiedy ktoś mówi o nas o drugiej czy nawet trzeciej sile w lidze. O naszej lokacie będzie można porozmawiać pod koniec sezonu.

Jeśli popracujemy nad pewnymi aspektami i uda nam się je wprowadzić w życie, wówczas możemy zajść naprawdę daleko.

O Calhanoglu:

Hakan gra ostatnio poniżej swoich oczekiwań, ale często się tak dzieje, kiedy wraca po przerwie na reprezentacje. Wierzę w jego umiejętności i bardzo go sobie cenię. Musi jednak wrócić na właściwe tory.

Czy czuję większą presję niż poprzednim sezonie?

Presja jest zawsze odczuwalna. Jeśli chcemy coś osiągnąć, zespół musi pokazać, że ma w sobie truciznę i nóż między zębami. Musimy lepiej czytać grę naszych rywali. Do tego spotkania, do której przygotowywaliśmy się w komplecie w zaledwie 2 dni. Przez pierwsze 20 minut robiliśmy zupełnie coś innego, niż zakladaliśmy i nad czym pracowaliśmy. Nie możemy sobie pozwolić na coś takiego.