Gattuso: Wszyscy razem przegraliśmy to spotkanie

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky po meczu z Interem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu:

Inter zdobył jedyną bramkę w tym meczu i może cieszyć się z kompletu punktów. Mierzyliśmy się dzisiaj z fizyczną drużyną. W naszej grze pojawiło się jednak wiele pozytywów. Czasami mogliśmy podejść do rywali z większą odwagą, ale dzisiaj dużo cierpieliśmy na boisku. Mieliśmy wiele stałych fragmentów gry, które mogliśmy wykorzystać. Tak się jednak nie stało. Straciliśmy bramkę w ostatnich minutach meczu. Teraz odczuwamy żal, złość, rozgoryczenie. Inter zrobił coś więcej od nas.

Zaczęliśmy coś grać w ostatnich 15-20 minutach. Niestety niewiele z tego wynikało. Popełniliśmy wiele błędów na poziomie technicznym. Musimy coś zrobić, aby coś takiego już się nie powtórzyło.

O bramce:

Padła ona w wyniku błędu całej linii defensywnej. Nie ma sensu lizać teraz naszych ran. Musimy iść do przodu i myśleć o kolejnym meczu. Źle zinterpretowaliśmy zamiary rywala, co w konsekwencji doprowadziło do straty bramki. Wszyscy razem przegraliśmy to spotkanie, ponieważ nie byliśmy wystarczająco odważni. Inter był dzisiaj lepszy od nas, a my graliśmy do 92. minuty i myślami byliśmy już poza murawą.

O taktyce:

Jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy ciężej pracować. Musimy wyciągnąć wnioski w naszych błędów i sprawić, aby nigdy więcej nie miały one miejsca. Nie jest to łatwe zadanie, ale musimy zakasać rękawy, jeśli chcemy coś osiągnąć.

O Cutrone:

Wpuściłem go na boisko w miejsce Calhanoglu. Nie chciałem zmieniać założeń taktycznych, ale tego wymagała sytuacja na boisku. Myślałem, że dzięki tej zmianie wprowadzi więcej świeżości i energii w nasze szeregi.