Mecz pod pełną kontrolą - Milan 4:0 Lazio

W ramach meczu ćwierćfinałowego Coppa Italia, Milan podejmował na San Siro drużynę Lazio.

Początek spotkania nie był piorunujący. Pierwsze groźne uderzenie padło dopiero w 12. minucie. Wówczas Franck Kessie oddał kąśliwy strzał w środek bramki Reiny.

W 24. minucie Rafael Leao wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem po ziemi pokonał Reinę. W ten sposób Rossoneri wyszli na prowadzenie 1:0.

Milan grał wysoko i atakował podopiecznych Maurizio Sarriego. Efekt tego przyszedł pod koniec pierwszej połowy, gdy pod naciskiem piłkarzy w czerwono-czarnych trykotach, piłkarze gości stracili piłkę na własnej połowie. Piłkę przejął Brahim Diaz i popędził w kierunku bramki. Hiszpan podał na lewą stronę do Leao, a ten okiwał obrońcę i podał do środka, gdzie z 5. metra piłkę do siatki wpakował Olivier Giroud. Milan prowadził już 2:0!

Chwilę później sytuacja powtórzyła się, a Brahim kolejny raz został architektem akcji bramkowej. Tym razem podał on do włączającego się do akcji Theo Hernandeza, a ten wypatrzył wbiegającego w pole karne Oliviera Giroud. Francuz sprytnym strzałem z 5. metra pokonał Pepe Reinę i podwyższył prowadzenie na 3:0!

Po chwili sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 3:0 dla Milanu.

Druga część meczu nie należała do najwspanialszych spektakli. Przez większą część gry walka toczyła się w środku pola. Milan, uzyskawszy bardzo pozytywny rezultat w pierwszej części meczu, w drugiej ewidentnie spuścił z tonu. Rossoneri wycofali się do defensywy i skutecznie utrudniali Lazio konstruowanie akcji. Niewiele było zatem groźnych sytuacji pod obiema bramkami, nie licząc niecelnych strzałów z dystansu.

W 79. minucie Daniel Maldini wykonywał rzut wolny i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam w wyniku zamieszania futbolówka spadła pod nogi Francka Kessiego, który wpakował ją do siatki. Iworyjczyk ustalił tym samym wynik meczu na 4:0.

Do końca spotkania nic więcej już się nie wydarzyło. Arbiter zagwizdał po raz ostatni równo z upływem 90. minuty.

Milan wygrał z Lazio 4:0 i zameldował się w półfinale Coppa Italia, gdzie zmierzy się z Interem.

Bramki:

24' Leao (1:0), 41' Giroud (2:0), 45+1' Giroud (3:0), 79' Kessie (4:0)

Składy:

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Calabria (76' Tomori), Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali (46' Bennacer, Kessie; Messias (61' Saelemaekers), Diaz, Leao (76' Maldini); Giroud (61' Rebić)
Trener: Stefano Pioli

Lazio (1-4-3-3): Reina; Hysaj (61' Lazzari), Luiz Felipe, Patric, Marusić; Milinković-Savić, Cataldi (51' Lucas Leiva), Basić (51' Luis Alberto); Anderson (50' Pedro), Immobile (68' Moro), Zaccagni
Trener: Maurizio Sarri