MŚ 2018: Przełamanie Anglii, Bacca jednym z autorów porażki Kolumbii - Kolumbia 1:2 (k.) Anglia

Poniżej będziemy umieszczać podsumowania z dzisiejszych spotkań 1/8 finału z mundialu w Rosji.

Autorem podsumowania meczu Kolumbia vs Anglia będzie członek redakcji Radio Gol, Wojciech Anyszek.

Po niezwykle dramatycznym spotkaniu na stadionie Spartaka w Moskwie, Anglia wywalczyła z wielkim trudem awans do ćwierćfinału. Potrzebne jej były do tego aż rzuty karne.

Mecz Kolumbii z Anglią był bardzo żywy i budził wiele emocji. Można było obserwować szybkie akcje i niesamowitą walkę. Z czasem niestety przełożyła się ona na liczne przepychanki między zawodnikami, co wpływało na ich siły i tempo gry.

Pierwsza połowa to okres gry, w którym obie drużyny starały się raczej wybadać przeciwnika. Nie było wówczas jakichś  spektakularnych akcji, z których mogliśmy znać choćby Cuadrado

Znacznie więcej działo się w drugiej połowie, kiedy to oba zespoły wściekle ruszyły na siebie. Tempo gry wówczas wyraźnie wzrosło, przez co mogliśmy oglądać lepszy mecz. O tym ile było walki na boisku świadczy liczba żółtych kartek, których sędzia Mark Geiger pokazał 8, z czego aż 6 Kolumbijczykom. Bardziej to spotkanie zapamiętamy właśnie z powodu licznych fauli i przepychanek..

Na szczęście były też momenty piłkarskie takie jak rzut karny dla Anglii, czy gol Miny zdobyty tuż przed zakończeniem drugiej odsłony tego spotkania.

Dla Anglii jest to szczególne zwycięstwo, ponieważ przełamała ona dwunastoletnią klątwę. Synowie Albionu ostatni raz awansowali bowiem do ćwierćfinału w 2006 roku. Kolumbia z kolei nie będzie wspominała swojego pierwszego konkursu jedenastek zbyt dobrze, ponieważ przez to nie powtórzy swojego najlepszego wyniku na mistrzostwach świata, czyli 1/4 finału. W drużynie prowadzonej przez Jose Pekermana dało się zauważyć brak na boisku największej gwiazdy drużyny, Jamesa Rodrigueza.

Kolumbia (1-4-3-2-1): Ospina; J. Mojica, D. Sanchez, Y. Mina, Arias; J. Lerma, C. Sanchez, Barrios; J. Quintero, Cuadrado; Falcao

Anglia (1-3-5-2): Pickford; Maguire, Stones, Walker; Young, Lingard, Henderson, Dele, Trippier; Sterling, Kane

Skrót: [klik]

Kolumbia:

Minuta
In
Out
61’
C. Bacca
J. Lerma
79’
M. Uribe
C. Sanchez
88’
L. Muriel
J. Quintero
116’
C. Zapata
S. Arias

Anglia:

Minuta
In
Out
81’
E. Dier
D. Alli
88’
J. Vardy
R. Sterling
102’
D. Rose
A. Young
113’
M. Rashford
K. Walker

Żółte kartki:

Kolumbia:

Minuta
Zawodnik
41’
W. Barrios
52’
S. Arias
54’
C. Sanchez
63’
R. Falcao
64’
C. Bacca
118’
J. Cuadrado

Anglia:

Minuta
Zawodnik
56’
J. Henderson
69’
J. Lingard

Czerwone kartki:

Kolumbia: brak

Anglia: brak

Statystyki:

[źródło: livesports.pl]

Podsumowanie meczu Szwecja vs Szwajcaria przygotował członek redakcji Liverpool FC Polska, Michał Urbański.

W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne mecze rundy 1/8 finałów Mistrzostw Świata. Szwecja po niespodziewanym wyjściu z grupy z pierwszego miejsca podejmowała tym razem Szwajcarię. Drużyna ze Skandynawii po raz ostatni wystąpiła w tej fazie rozgrywek w 2006 roku. Jeśli chodzi o Szwajcarię to po raz ostatni zagrała na mundialu w 2014 roku i zakończyła zmagania w 1/8 finałów.

Pierwszą część meczu lepiej rozpoczęła reprezentacja Szwecji. Jej zawodnicy świetnie operowali piłką, ale równie dobrze ustawiali się bez futbolówki przy nodze. Idealnym przykładem na potwierdzenie tezy o dominacji Szwedów jest sytuacja z 7. minuty meczu. Marcus Berg dostał idealne podanie w polu karnym od jednego ze swoich kolegów z zespołu , ale jego strzał minął się z bramką strzeżoną przez Sommera.

Szwecja po tej próbie nie zamierzała składać broni i uniemożliwiała wyjście z własnej połowy piłkarzom Szwajcarii. W takiej sytuacji Szwajcarzy próbowali grać długimi podaniami, co nie wychodziło im najlepiej.

Drużyna z Europie Środkowej miała sporo szczęścia, że w pierwszej odsłonie tego widowiska nie straciła bramki, bowiem jej piłkarze słabo radzili sobie w defensywie przez co stwarzali swoim przeciwników okazje do zdobycia bramki. Na nieszczęście Szwedów ich próby kończyły się niepowodzeniem.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 i nie dostarczyła kibiców zbyt wielu emocji.

W drugiej połowie inicjatywę przejęła reprezentacja Szwajcarii, choć lepiej przy piłce prezentował się ich oponent.

Piłka pierwszy raz odnalazła drogę do siatki dopiero w 65. minucie. Autorem jedynego w tym spotkaniu trafienia był reprezentant Szwecji, Emil Forsberg. Pomocnik RB Lipsk oddał strzał zza pola karnego, a futbolówka trafiła w nogę jednego ze szwajcarskich obrońców i zmyliła interweniującego Sommera. W takim okolicznościach Szwecja objęła prowadzenie w tym meczu.

Niedługo po tej akcji, Szwajcaria starała się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania i przedłużyć swoje szanse na awans do kolejnej rundy. Niestety ta sztuka nie udała się ekipie prowadzonej przez Vladimira Petkovicia i po końcowym gwizdku musiała się pogodzić z wcześniejszym powrotem do ojczyzny.

Szwecja vs Szwajcaria:

Szwecja (1-4-4-2): Olsen; Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson; Claesson, Svensson, Ekdal, Forsberg; Berg, Toivonen
Szwajcaria (1-4-2-3-1): Sommer; Rodriguez, Akanji, Djourou, Lang; Xhaka, Behrami; Zuber, Dzemaili, Shaqiri; Drmić