Walka o awans do Ligi Mistrzów trwa - Milan 2:1 Bologna

W ramach 35 kolejki włoskiej Serie A, Milan podejmował u siebie Bolognę. Spotkanie to było szczególnie ważne dla ekipy Rossonerich w kontekście zachowania szansy na awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli podopieczni Gennaro Gattuso,  którzy od samego początku chcieli przejąć inicjatywę nad meczem.

Pierwsza groźna akcję przeprowadził zespół Il Diavolo w 10 minucie spotkania. Hakan Calhanoglu oddał mocny strzał zza pola karnego pod poprzeczkę, jednak strzał Turka został wybroniony przez Łukasza Skorupskiego.

Pięć minut później drużyna gości stanęła przed szansą na objęcie prowadzenia w tym meczu. Riccardo Orsolini znalazł trochę przestrzeni i oddał strzał na lewy słupek bramki strzeżonej przez Donnarummę. Na szczęście piłka nie znalazła drogi do siatki.

W 18 minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Rodrigo Palacio, jednak jego strzał został skutecznie zablokowany przez Donnarummę.

W 26 minucie Lucas biglia był zmuszony opuścić boisko. Jego miejsce na murawie zajął Jose Mauri, choć pierwotnie Argentyńczyka miał zastąpić Bakayoko, który jednak odmówił wejścia na boisko.

W 28 minucie Palacio umieścił piłkę w siatce, jednak to trafienie nie zostało uznane, ponieważ Argentyńczyk był na pozycji spalonej.

W 37 minucie Suso zapewnił prowadzenie drużynie gospodarzy. Hiszpan oddał mocny strzał zza pola karnego w prawy dolny róg bramki i tym oto sposobem na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:0 dla Milanu.

Kolejne minuty pierwszej połowy nie wniosły nic do przebiegu meczu i po doliczeniu 3 minut do czasu podstawowego, arbiter główny tego spotkania zaprosił wszystkich do szatni.

Drugą odsłonę tego meczu nieco lepiej rozpoczęła drużyna gości, które starała się wyrównać stan rywalizacji.

W 52 minucie, Hakan Calhanoglu oddał strzał na krawędzi pola karnego, ale futbolówka minęła się nieznacznie z poprzeczką.

Dwie minuty później Pulgar był bliski pokonania Gianluigiego Donnarummy, ale bramkarz Milanu zachował czujność i oddalił zagrożenie we własnym polu karnym.

W 67 minucie było już 2:0 dla Milanu. Fabio Borini wykorzystał swoje ustawienie na boisku i dobił futbolówkę po uderzeniu jednego z kolegów z zespołu. Dwubramkowe prowadzenie Rossonerich nie trwało jednak długo.

W 72 minucie Mattia Destro wykorzystał zamieszanie w polu karnym Milanu i z niewielkiej odległości zmusił Donnarummę do kapitulacji.

W 74 minucie Lucas Paqueta był faulowany przez jednego z zawodników Bologny. Arbiter główny nie zareagował na starcie między zawodnikami, co zdenerwowało Brazylijczyka. Reprezentant Brazylii ujrzał za to żółtą kartkę. Chwilę później 21-latek otrzymał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwoną kartkę za dotknięcie policzka sędziego.

W doliczonym czasie gry, zawodnicy Bologny obejrzeli aż 2 czerwone kartki: wpierw Nicola Sansone za faul na zawodniku ekipy Rossonerich, a w 97 minucie Mitchell Dijks za utarczki słowne z arbitrem głównym.

Ostatecznie, po wielkich męczarniach Rossoneri zachowali komplet punktów i wciąż mają szansę na awans do upragnionej Ligi Mistrzów.

AC Milan (1-4-3-3): Donnarumma; Abate, Zapata, Musacchio, Rodriguez; Kessie, Biglia, Paquetà; Suso, Piątek, Calhanoglu

Bologna (1-4-2-3-1): Skorupski; Calabresi, Danilo, Lyanco, Dijks; Pulgar, Poli; Orsolini, Svanberg, Sansone; Palacio