Słodko-gorzki smak wygranej, Liga Mistrzów nie dla Rossonerich - SPAL 2:3 Milan

W ramach ostatniej, 38 kolejki włoskiej Serie A, Milan udał się do Ferrary, gdzie miał rywalizować z lokalnym SPAL. Wygrana w tym meczu była jednym z warunków do awansu do Ligi Mistrzów w tym sezonie.

Jako pierwsi bramkę zdobyli Rossoneri w 18 minucie za sprawą Hakana Calhanoglu. Pięć minut później prowadzenie zespołu Il Diavolo podwyższył Franck Kessie. Niedługo potem bramkę kontaktową dla drużyny gospodarzy zdobył Vicari w 28 minucie meczu. W pierwszej połowie nie ujrzeliśmy już więcej bramek.

Na początku drugiej połowy spotkania, do wyrównania doprowadził Fares. Podopieczni Gennaro Gattuso udało się odpowiedzieć na tę bramkę trafieniem Francka Kessie z rzutu karnego. W tym meczu nie ujrzeliśmy już więcej bramek. Spotkanie to zakończyło się rezultatem 2:3. Milan co prawda wygrał swój mecz, ale niestety 3 punkty zdobyła Atalanta i Inter. Taki stan rzeczy sprawił, że to ekipa La Dea i Nerazzurri awansowały do następnej edycji Ligi Mistrzów. Rossoneri muszą niestety zadowolić się grą w Lidze Europy od fazy grupowej.

SPAL (1-3-5-2) Viviano; Cionek, Vicari, Bonifazi; Lazzari, Valoti, Murgia, Kurtić, Farias, Petagna, Antenucci

AC Milan (1-4-3-3): Donnarumma; Abate, Musacchio, Romagnoli,Rodriguez;Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Suso, Piątek, Borini

Ależ emocje! Forza Milan!
    casusius
    Oj będzie ciężko , dziś trzeba trzymać za Empoli i Sassuolo ... MILAN offfkors musi wygrać.
    FORZA....DAI RAGAZZI !
    Slaviio
    Jak ten sezon prędko przeleciał Będzie ciekawie Szkoda słabego grudnia ale trudno … Forza Milan
    Slaviio
    Jest poki co Pieknie
    Slaviio
    Kessssieee dlaczego tak chłopaki nie graja od początku sezonu
    Pięknie się dzieje! Taki Milan chciałbym oglądać cały czas. Oby w innych meczach nic się nie zmieniło. Drągowski to nasz człowiek.
    Filippo09
    Nie widziałem pierwszych 30 min, dlaczego zszedł Donek?
    Empoli wyrównuje!
      Filippo09
      Pięknie byłoby wejść do LM kosztem Interu, do przodu Milan!!!
    Wygląda na to że nic z tego, a wystarczyło wygrać jeden zremisowany mecz np. taki z Frosinone w grudniu...
    Kowal113
    Co za żenada, kolejny rok bez LM
    Slaviio
    empoli piękny mecz Bravo szkoda ze spadli ale piekna walka Inter miał farta w tym sezonie....
    Ilfenomeno
    Nie wiem jaki mieli w tym interes piłkarze Empoli, ale ładnie pojechali.
    Zmarnować 3 setki pod koniec to jest fenomen.
    NIE MAM PYTAŃ.
      bartezz_88
      Inter zmarnowal 8 setek
    O jeden punkt za daleko.
    MARCO VAN BASTEN
    Liga Europy na własne życzenie. Trudno co zrobisz jak nic nie zrobisz. Dziękuję wszystkim za cały ten sezon i mnóstwo emocji. Oby kolejny sezon przyniósł nam więcej radości.
    kukałson
    Te setki empoli w ostatnich minutach będą mi się śniły po nocy o ile zasnę. Od ligi mistrzów dzieliły nas centymetry.
    Konradza
    Dzięki chłopaki bo tylko dzięki Wam dało się jakoś przeżyć ten sezon dramatów.
    Dzięki Jakub za super robotę na stronie i "fejsie"
    Mam nadzieję że kolejny sezon będzie lepszy i bez Gattuso.

Pozdro i byle do mercato :)
      Ja też dziękuję Tobie i reszcie Milanistów za wspólnie spędzony sezon, podczas którego wymieniliśmy sporo różnych opinii. Szkoda, że na koniec taki gorzki smak pozostaje... Teraz będziemy wspólnie roztrząsać sprawy mercato. Pozdrawiam Was wszystkich i łączę się w bólu.
    Ziolan
    Człowiek rozczarowany człowiek zły. głupio stracone punkty dają teraz do myślenia,ze wystarczyło wygrać jeden mecz ze słabą drużyną zamiast przegrać albo zremisować.dzisiaj cieszyli byśmy się z awansu do LM. Prawdziwy kibic który kocha ten klub poczeka kolejny rok albo dwa .
      Filippo09
      Smutne jest to, a zarazem śmieszne, że gdy w 31 kolejce inter podejmował Atalante padł remis, pewnie każdy z Nas Milanistow cieszył się i uważał ten wynik za świetny, a z perspektywy czasu okazuje się że każdy inny wynik dawałby Nam upragnioną LM... życie jest złośliwe
    Jesteśmy Milanistami, więc cierpienie nie jest nam obce. Inter czekał sześć lat na powrót do Ligi Mistrzów i Milan też przynajmniej tyle poczeka. Pozostaje nam z nadzieją patrzeć na nadchodzące lata dwudzieste. One po prostu nie mogą być tak złe jak te powoli dobiegające końca (2010-2019). Nie mogą! Coś ruszyło ku lepszemu, bo byliśmy o włos od awansu do Ligi Mistrzów, ale od wielkiego Milanu, który pokochaliśmy (w większości przypadków) dzieli nas jeszcze przepaść. Zacznijmy ją zasypywać z nowym trenerem, który jest uznanym specjalistą w swoim fachu.